Donos do urzędu skarbowego

Jak złożyć donos do urzędu skarbowego?
Donosicielstwo w naszym kraju jest niemile widziane. Jednak jest wiele sytuacji, gdy warto poinformować odpowiednie instytucje o zauważonych nieprawidłowościach. Na przestrzeganiu prawa zyskujemy wszyscy, także jeśli chodzi o przepisy podatkowe.

Donos do urzędu skarbowego to nic trudnego. Ważne jest jednak by był uzasadniony. Urzędnicy otrzymują całą masę informacji od zaniepokojonych podatników, które w rezultacie są raczej efektem zawiści niż faktycznych przestępstw czy wykroczeń. Swoje zaniepokojenie na temat nieprawidłowości podatkowych złożyć listownie, mailowo lub telefonicznie.

Donos do urzędu skarbowego powinien zawierać dokładne dane osoby lub firmy, którą podejrzewamy o nieprawidłowe rozliczenia podatkowe. W donosie trzeba też dokładnie i klarownie wyjaśnić do jakiego przestępstwa dochodzi i jakie są ku temu przesłanki. Donos do urzędu skarbowego może zawierać zarówno szczegóły przestępstwa skarbowego, którego byliśmy świadkami, jak i podejrzenia z uwagi na wydatki zdecydowanie przekraczające dochody podejrzanej osoby lub firmy. Donos do urzędu skarbowego nie musi być podpisany, jednak anonimowy dokument może nie być potraktowany poważnie.

About the author /


Related Articles