Kurs rzeczoznawcy samochodowego

W jaki sposób zostać rzeczoznawcą samochodowym?
Droga do tego, by stać się rzeczoznawcą samochodowym nie jest krótka, ale włożony wysiłek bardzo się opłaca. Aby zostać wpisanym na Listę Rzeczoznawców Samochodowych, potrzebne są odpowiednie predyspozycje, kilka zorganizowanych spotkań i oczywiście szeroka wiedza z zakresu motoryzacji.

Pierwszym krokiem powinno być zapisanie się na kurs rzeczoznawcy samochodowego. Sam kurs może trwać od kilku do kilkunastu tygodni i zawsze kończy się egzaminem. Od jego zdania zależą dalsze kroki. Jeśli pomyślnie rozwiążesz wszystkie zadania, możesz zacząć starać się o dołączenie do Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego. Dopiero w tym momencie możliwe stanie się uzyskanie tytułu rzeczoznawcy samochodowego.

To jednak nie koniec drogi. Od tego momentu zostanie przed Tobą jeszcze jedno wyzwanie. Jest nim uzyskanie Certyfikatu Kompetencji Rzeczoznawcy Samochodowego. To ostatni krok przed wpisaniem na Listę Rzeczoznawców Samochodowych Ministerstwa Infrastruktury.

Niestety dla wielu to zajęcie pozostanie w sferze marzeń. Istnieje długa lista wymogów dla kandydatów, w której znajdują się m.in. konieczność posiadania wyższego wykształcenia oraz minimum dwuletnia praktyka w związanej z motoryzacją branży.

About the author /


Related Articles